Endüstrinin Modunu Yükseltiyor

Teknopark Dergisinin 4. Sayısında Modoya Otomatik Yönlendirmeli Araçlar Ürün Müdürü Abdurrahim Özcan ile yaptığı röportaj ile ilgili haber yayınlanmıştır.

Projeleriyle Endüstri 4.0’ın destek unsuru…

Endüstri işletmelerini özgün ve modüler üretimle buluşturan Modaya A.Ş., yerli tasarım ve imalat gücüyle rakiplerinden sıyrılıyor. İhtiyaca uyarlanabilen inovatif ürünler geliştiren firma, üniversite-sanayi işbirliği noktasında da ‘ben buradayım’ diyor.

Özgün ürünler, yerli tasarım

Yeni fikir ve tarzlarıyla kalıcı çözümlere imza atan Modaya Elektronik, beklentilerin ötesinde hizmet veriyor. KOSGEB’in girişimcilik destek programıyla sektöre ‘merhaba’ diyen Modaya, Eskişehir OSB’de faaliyet gösteren bir Ar-Ge şirketi olarak birçok sektör ve işletmenin mühendislik ihtiyaçlarına profesyonel çözüm üretiyor. Beyin takımı otomotiv, beyaz eşya, havacılık ve savunma sana­yinde üst düzey görevlerde bulunmuş alanının uzman mühendislerinden oluşan firma, müşteri memnuniyetini maksimize ederek üniversite-sanayi işbirliği faaliyetleri ekseninde lider bir marka olmayı hedefliyor. Özgün ürünleri teknolojiye kazandıran, yerli tasarım ve imalat gücüyle rekabete katkı sağlayan Modaya, Endüstri 4.0’a yönelik prestijli ürünler üretiyor.

Modüler yapı, anlık denetim

Şirketin özgün ürünü olan OYA-Otomatik Yönlendirmeli Araç (Automated guided vehicle-AGV), Endüstri 4.0 devriminin yaşandığı günümüz üretim dünyasında firmanın en prestijli ürünleri … İnsandan bağımsız çalışan ve üretim enstrümanlarıyla haberleşebilen ürünüyle, işletmelere üst düzey verim sağlayan Modaya, İSG bağlamındaki risk faktörlerini de ortadan kaldırıyor. İşletmelerin kaynak verimliliğini sağlamasını destekleyen ürün, özel arayüzlerle verimi anlık denetleyebiliyor Şirketin tüm özgün ürünlerinde geçen “modüler” kavramı, müşteri ihtiyaçlarının ürüne yansıtılabildiği anlamını taşıyor. İhtiyaçlar değişse de, üründe yapılacak modül değişiklik­leriyle az yatırımla modern bir teknoloji oluşturulabiliyor. Baz ürüne eklenecek modüllerle araç; taşıyıcı, çekici, konveyör ve platform seçenekleriyle birçok sektörde tercih ediliyor.

Dijitalleşme keyfini yaşatıyor

Modaya, mevcut otomasyon enstrümanlarıyla geliştirdiği donanım ve yazılımlarla müşterilerine dijitalleşmeyi en üst düzeyde yaşatıyor. Üreticilerin Endüstri 4.0 rekabet ortamında tutunabilmeleri için gerekli insan kaynağını sağlayan firma, mühendislik akademisiyle vasıflı insan gücüne katkı sunuyor Modaya A.Ş., ihtiyaca yönelik ürün ve hizmetlerle, özgün tasarımlarla, verimliliği artıracak hizmet ve desteklerle ürün portföyünü yenilemeye devam ediyor.